امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

اعلام تایید یا ردصلاحیت نامزدهای شوراها در دوم اردیبهشت‌ماه

  • دوشنبه, 28 فروردين 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

خزر24:جعفر قمی طی گفت‌و‌گویی درباره آخرین وضعیت پنجمین انتخابات شورای شهر و روستای مازندران، اظهار کرد: در مازندران 18 هزار و 292 نفر در انتخابات شوراها ثبت‌نام کردند که با انصراف 400 نفر، 17 هزار و 892 نفر برای دستیابی به کرسی شورا در صورت تایید صلاحیت باهم به رقابت می‌پردازند.وی افزود: از این تعداد 2 هزار و 233 نفر در حوزه شهری و مابقی در حوزه روستایی ثبت‌نام کردند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران تصریح کرد: یک‌هزار و 67 زن نیز در این دوره از انتخابات شرکت کردند.

قمی با اشاره به اینکه بر اساس جدول زمان‌بندی انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی از تاریخ 17 تا 23 فروردین ماه صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی بررسی شد، خاطرنشان کرد: امروز صبح بررسی صلاحیت‌ها در شورای نظارت شهرستان‌ها انجام شده و هیئت‌های نظارت بخش و شهر درباره صلاحیت آن دسته از داوطلبانی که در هیئت‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفتند، دوباره بررسی کرده و اول اردیبهشت رای قطعی را به هیئت‌های اجرایی اعلام می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از اعلام رای هئیت‌های نظارت در دوم اردیبهشت، به وسیله فرمانداری و بخشداری‌ها، مراتب تائید و یا ردصلاحیت به داوطلبان اعلام می‌شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران گفت: داوطلبانی که رد صلاحیت شدند، از سوم تا ششم اردیبهشت فرصت دارند تا شکایات خود را به هیئت های نظارت ارائه دهند.

قمی یادآور شد: هیئت‌های نظارت از هفتم تا شانزدهم اردیبهشت به مدت 10 روز به بررسی شکایات داوطلبان پرداخته و 17 اردیبهشت رای نهایی، به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: 18 تا 20 اردیبهشت نیز اسامی نامزدها به صورت رسمی منتشر شده و کاندیداها می‌توانند از تاریخ 21 تا 27 اردیبهشت ماه سال 96 نسبت به فعالیت‌های تبلیغاتی اقدام کنند.

منتشر شده در مازندران
کد خبر: 2852

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت