امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران: بیشتر قراردادهای کارگری موقت است/ کارگران امنیت شغلی مناسبی ندارند

  • یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

خزر24:نصرالله دریابیگی ظهر امروز در مراسم تجلیل از کارگران و معرفی کارگر برتر با اشاره به اینکه امروز در دنیا نسبت به کارگران جفا می‌شود، قرارداد سفید امضاء یکی از دغدغه‌های جدی در حوزه کارگری است، اظهار کرد: در حال حاضر حضور شرکت‌های پیمانکاری اجحاف در حق کارگران است و وجود این شرکت‌های جنگ بین فقیر و غنی است.دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با ادعای این مطلب که رئیس جمهور در حالی کشور را تحویل گرفت که تورم با رشد 50 درصدی مواجه بود، افزود: در دولت قبل قرار بود بخشی از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه 90 درصد قراردادها در قالب کار موقت است، افزود: کارگران امنیت شغلی مناسب ندارند.

دریابیگی با اعلام اینکه باید افزایش قدرت خرید کارگری را لمس کنیم، افزود: چرا باید با خصوصی‌سازی برخی افراد بهترین پول و زندگی را در اختیار داشته باشند ولی کارگران روز به روز دچار مشکل باشند.

وی با بیان اینکه برخی افراد تلاش دارند به بهانه‌های مختلف در حوزه درمان کارگران اخلال ایجاد کنند، بیان کرد: درمان کارگری و تامین اجتماعی باید رایگان باشد، هر دولت راجع به درمان و تامین اجتماعی توجه نکند به کارگران ظلم کرده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اعلام اینکه بساط بیمه تکمیلی باید جمع شود، افزود: این جفا در حق کارگران است که در حوزه درمان پولی پرداخت کنند.

وی با اعلام اینکه جریان خصوصی‌سازی زمینه فقر و فساد را در استان مازندران به وجود آورد، گفت: بسیاری از زندگی‌ها در این ارتباط متلاشی شده، فقیر فقیرتر شده و مشکلات جدی برای مردم در این بخش به وجود آورد.

دریابیگی اضافه کرد: واگذار امور به بخش خصوصی فاقد صلاحیت ظلم به کارگران است و نهی از منکر است و متولیان امور باید در این حوزه به طور جدی دغدغه داشته باشند.

فارس

منتشر شده در مازندران
کد خبر: 2880

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت