امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

بی تابی نامزدهای شوراهای اسلامی مازندران پشت رینگ تبلیغات انتخابات

  • سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

خزر24:بی تابی نامزدهای انتخابات شوراها درمازندران برای ورود به داخل رینگ تبلیغات قانونی درزمانی که فرصت زیادی تا این مهلت باقی است،باعث شده تا دست به تبلیغات زودهنگام خلاف قانون بزنند که پرونده هایی را برای آنها در دستگاه قضایی استان گشوده شد.


کثرت نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی درشهرها که به طور میانگین برای هرکرسی بیش از 30 نفر است از یکسو و کاهش صندلی ها عضویت درشوراها در دوره جدید طبق اصلاح قانون انتخابات شوراها از سوی دیگر نامزدها و طرفدارانشان را برای تبلیغات و معرفی خود به مردم بی تاب تر کرده و تخلفاتشان را نیز افزوده است.
زمان قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دوره پنجم 21 تا 27 اردیبهشت و 24 ساعت پیش از برگزاری انتخابات در روز 29 اردیبهشت ماه است.
رئیس ستاد انتخابات مازندران از تبلیغات زودهنگام نامزدهای شوراهای اسلامی به خصوص شهرها در فضای مجازی و نشریات محلی انتقاد کرد و این فعالیت ها را نمونه بارز تخلف قانونی اعلام کرد.
علیرضا یونسی رستمی در گفت و گو با خبرنگارایرنا گفت که تخلفات نامزدهای انتخابات شوراها از سوی هیات های نظارت و اجرایی رصد می شود و پرونده تخلفات نیز برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارسال می شود.
وی اضافه کرد : قانون زمان تبلیغات نامزد شوراها را 21 تا 27 اردیبهشت ماه تعیین کرده و پیش از این زمان هرگونه تبلیغات با نام نامزد انتخاباتی ممنوع و تخلف محسوب می شود.
معاون استاندارمازندران به نامزد انتخابات شوراها توصیه کرد تا به قانون احترام بگذارند و از هر فعالیتی که تخلف انتخاباتی محسوب می شود، پرهیز کنند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت که تخلفات نامزدهای انتخابات از سوی دست اندرکاران این رویداد سیاسی رصد می شود.
حجت الاسلام اسدالله جعفری افزود : تاکنون 15 پرونده تخلف انتخاباتی نامزدهای شوراها در دادسراهای این استان تشکیل شده و در شعب ویژه نیز رسیدگی و احکام صادر می شود.
از بین 18 هزار نفرداوطلب انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ،هم اکنون کمتر از 16 هزار نفر در دایره رقابت های انتخاباتی باقی ماندند که بیشترین نامزدها مربوط به مناطق روستایی با بیش از 14 هزار نفر است.
هم اکنون در مازندران 340 نفر عضو اصلی شورای شهر و 7 هزار و 395 نفر عضو اصلی شورای اسلامی روستاها هستند.

ایرنا

منتشر شده در مازندران
کد خبر: 2888

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت