امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

توصیه رئیس اتحادیه قصابان ساری به شهرواندان مازندران: گوشت قرمز را از فروشگاه‌های مجاز و معتبر تهیه کنید

  • دوشنبه, 15 خرداد 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

خزر24:عبدالرحیم قاسمی در گفت‌وگو ب اظهار کرد: درحال حاضر و علی‌رغم تعطیلات روزهای 14 و 15 خرداد، هیچ تغییر قیمتی در بازار گوشت وجود ندارد.وی افزود: البته با توجه به ظهور تب کریمه کنگو، میزان تقاضا کاهش یافته و این امر موجب تعدیل عرضه و تقاضا و در نتیجه ثبات قیمت شده است.

 


رئیس اتحادیه قصابان مرکز مازندران در خصوص سلامت گوشت‌های قرمز موجود در بازار استان، گفت: خوشبختانه هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد و لاشه دام‌های کشتار شده، تا 24 ساعت پس از ذبح در کشتارگاه‌ها نگهداری و پس از حصول اطمینان از سلامت آن، روانه بازار می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: توصیه ما به مردم استان این است که گوشت قرمز مصرفی خود را لزوما از فروشگاه‌های مجاز و معتبری که کشتار دام بهداشتی دارند، خرید و تهیه کنند.

گفتی است حسین رضوانی نیز روز گذشته طی گفت‌وگویی با اشاره به احتمال بروز بیماری تب کریمه کنگو از طریق گوشت قرمز؛ تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌ها را تحت نظارت ناظرهای بهداشتی دانست و تاکید کرد: در کشتارگاه‌های بخش خصوصی و دولتی دامپزشک حضور فعال دارد و فعالیت‌های قبل، حین و بعد از کشتار را کنترل می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: در شرایط موجود جای هیچ نگرانی در خصوص مصرف گوشت قرمز گاو، گوسفند و بز در مازندران وجود ندارد.

مازنداصناف

کد خبر: 2930

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت