امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

فرمانده انتظامی بهشهر اعلام کرد توقیف محموله 42 تنی دانه روغنی کلزا قاچاق در بهشهر

  • دوشنبه, 22 خرداد 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

خزر24:ابراهیم شجاعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در شهرستان ساری، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت یکی از قاچاقچیان حرفه‌ای کالا و مواد غذایی، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.وی افزود: مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی متهم به قاچاق کالا و انبار دپوی کلزاهای قاچاق با هماهنگی قضایی در بازرسی از این محل سه دستگاه کامیون حامل 42 تن کلزای قاچاق را توقیف و کشف کردند.

 فرمانده انتظامی بهشهر خاطرنشان کرد: ارزش ریالی این مقدار دانه روغنی یک میلیارد و 200 میلیون ریال است که در این خصوص متهم به قاچاق کالا شناسایی و دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

شجاعی گفت: کلزا یکی از گیاهان دانه روغنی مهم در مناطق معتدله و دارای طیف نسبتاً وسیعی از سازگاری اقلیمی است که برای تولید روغن خوراکی از آن استفاده می‌شود.

وی از کشف 534 عدد مواد غذایی خارجی قاچاق و دستگیری متهمان در این شهرستان خبر داد و افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت قاچاقچیان حرفه‌ای کالا در زمینه تهیه و توزیع مواد غذایی خارجی، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار دادند.

فرمانده انتظامی بهشهر ادامه داد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی انبار دپوی مواد غذایی قاچاق با هماهنگی قضایی طی بازرسی از این محل 534 عدد انواع مواد غذایی خارجی قاچاق شامل نوشیدنی های نیروزا، آدامس خارجی و شکلات خارجی ساخت کشورهای غربی را کشف کردند.

این مسؤول از دستگیری متهمان به قاچاق کالا در این خصوص خبر داد و افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

شجاعی گفت: امنیت غذایی یکی از موضوعاتی است که با تهیه مواد غذایی استاندارد شده و مورد تأیید وزارت بهداشت حاصل آمده و مواد غذایی خارجی علاوه بر اینکه بر چرخه اقتصاد کشور آسیب می‌رساند، در صورت سهل‌انگاری برای سلامت افراد و جامعه می‌تواند خطرآفرین باشد.

فارس

کد خبر: 2944

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت