امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

اعتراض رضا شيخ پورفعال سياسي به اظهارات فياضي:جنابعالي نه فقط از شهروندان نوري بلكه بايد از ملت ايران عذر خواهي كنيد

پنج شنبه, 08 بهمن 1394 11:25 نوشته شده توسط  سرويس استاني
رای دادن به این مورد
(9 رای)

به نام خدا

جناب آقای دکتر عبدالوحید فیاضی

نماینده محترم مردم شریف نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی

با سلام و تقدیم احترام

سالهاست که اهل شرارت با رفتارهای هنجارشکنانه خود، حیثیت مازندران را مخدوش کرده اند؛ زورآزمائی، قدرت نمائی و مزاحمت برای نوامیس مردم، برخی از زوایای توحشی است که اهل شرارت طی سالیان اخیر از خود بروز داده اند. در گذر این سالها متأثر و متأسف بوده ایم که دستگاه های قضائی و انتظامی و نیز ارگان های متصدی صیانت از فرهنگ عمومی، اقدامی مؤثر برای برچیده شدن بساط شرارت این بداندیشان نشان نداده بودند تا اینکه جسارت این بدنامان بدان جا رسید که با انتشار صحنه هائی هراس انگیز از قدرت نمائی خود در فضای مجازی، جامعه را دچار وحشت نمودند و دل هزاران شهروند مازنی را به درد آوردند. متأسفانه تعدد نزاع های خیابانی و جنایت های مکرر با سلاح سرد توسط اوباش طی سالیان اخیر، امنیت روانی را در برخی شهرها ربوده و بر پیشانی سرزمینی که فرزانگانی همچون نیما یوشیج و پروفسور پیروز مجتهدزاده را به ایران معرفی کرده، القاب و عناوین قلدری و قداره کشی حک کرده اند. سالها بی تفاوتی در برابر این رویه نادرست منجر به آتشفشان خشم و نفرت عمومی اخیر جامعه شده به نحوی که اینبار اصحاب آزاده در سنگر رسانه به داد فرهنگ بومی منطقه رسیده اند تا از زوال فرهنگی که مولفه هایش علم و ادب و هنر بوده جلوگیری نمایند. رسانه های نوشتاری و دیداری و شنیداری طی روزهای اخیر با شجاعت از این بحران، پرده گشودند و صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز علیرغم آنکه به واسطه جانبداری های مفرط از یک جناح سیاسی، بر عملکردش نقدهائی جدی وارد می دانیم اما در ارتباط با این مقوله، بی واهمه و کاملاً سنجیده ورود پیدا کرده است تا مددرسان شهروندان مازندرانی برای خاتمه دادن به این شرارت ها باشد. اما شرمساریم که جنابعالی به جای تقدیر و تشکر از اهالی رسانه و دستگاه های قضائی و انتظامی و امنیتی، روز گذشته با ارسال نامه ای خطاب به ریاست سازمان صدا و سیما، به یکباره در قامت مدافع فرهنگ و حیثیت مردمان نور ظاهر شُدید و احتمالاً خود را همچون مشروعه خواه عصر مشروطه دانسته اید و پرده برداری صدا و سیما از این شرارت ها را موجب جریحه دار شدن احساسات پاک مردم شهرستان نور اعلام داشته اید و پیشتر از شما نیز فرماندار فعلی نور که منسوب به جنابعالی می باشد موضعی مشابه اتخاذ کرده و حتی پا را فراتر نهاده و اقدام صحیح رسانه ها در آگاهی رسانی و پرده برداری از این بحران را به مثابه فراهم نمودن خوراکی برای رسانه های معاند خارج از کشور قلمداد کرده است! به راستی گمان می برید کتمان کردن این دمل چرکین، موجب صیانت از حیثیت شهروندان نوری می شود؟! به جای اینکه طی چهار سال نمایندگی مردم در پارلمان ایران، دستگاه های ذیربط را به دلیل مسامحه در برابر این رعب افکنی ها بازخواست نمائید و در مسیری صحیح مدافع آبروی نور سرافراز باشید اما در عوض به دلایلی نامعلوم همواره سکوت کرده اید و اینک که صحابه مظلوم رسانه به داد مردم رسیده اند نوک پیکان حمله ی خود را به سوی دادگران، نشان گرفته اید؟! به راستی اینگونه فرهیختگی و خردگرائی مردم نور را در مجلس، نمایندگی می کنید؟! 

با طلیعه تدبیر و خردگرائی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 امید به حل مناقشات نفسگیر بین المللی شکل گرفت و در حالی که طی سالیان گذشته ملت ایران زیر بار سنگین تحریمها قد خمیده شده بودند اما دکتر ظریف و تیم مذاکره کنندگان با شایستگی تحسین برانگیز، برجام را به فرجام رساندند؛ در مقطع دو سال اخیر که دیپلمات های توانمند ایرانی در حال مذاکره با ابرقدرتهای جهانی بودند ظاهراً شما در پارلمان، منسوب به جریانی موسوم به "جبهه پایداری" بودید که گویا نفسشان از جای گرم بلند میشد و زجر ملت و علائم فروپاشی اقتصاد ملی را نمی دیدند و برخی از چهره های منسوب به این جریان، همواره دیپلمات ارشد کشور را مورد دشنام و افترا قرار میدادند؛ به راستی روشنگری رسانه ها و در رأس آنها صدا و سیما در ارتباط با رعب افکنی های اهل شرارت، موجب جریحه دار شدن احساسات پاک مردم نور شده یا اینکه انتساب نماینده این شهر به جریان هائی تندرو موجب سرافکندگی مردم نور و محمودآباد می گردد؟! به جرم تنویر افکار عمومی و مجاب کردن دستگاه های ذیربط برای برخوردی مقتدرانه با شرارت های اخیر، از ریاست رسانه ملی درخواست کرده اید که از مردم نور عذرخواهی کند؛ آیا گمان نمی برید این شما هستید که باید به واسطه کوتاهی در پیگیری برچیده شدن رخت شرارت از دیارتان و نیز همراهی احتمالی خود با "جبهه پایداری" در پارلمان، نه فقط از شهروندان نوری که از ملت ایران عذرخواهی کنید؟اخیراً کلیپی از شما مشاهده گردیده که طی مصاحبه ای خواستار اجرای پروژه احداث متروی تهران - شمال شده اید! وقتی این مصاحبه را رویت کرده ام متأسف شدم که چرا یک نماینده مجلس باید رسالت نمایندگی خود در پارلمان را اشتباه فرض کند و به جای قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون، با نقض اصل تفکیک قوا، در امور اجرائی دخالت کند! جدای از آن، چنانچه فرضاً به لحاظ تکنیکی و ریالی اجرای چنین پروژه ای میسر باشد آیا محاسبه کرده اید که اجرای چنین پروژه ای چه بلائی بر سر منابع طبیعی و محیط زیست منطقه می آورد و سیر شکل گیری توازن توسعه اجتماعی را برهم می زند؟! آیا بهتر نبود که به جای چنین ایده پردازیی هائی، به واسطه وظیفه ای که قانون برای یک نماینده پارلمان قائل شده به دولت پیشین تذکر میدادید که اجرای پروژه تعریض جاده هراز را تسریع نماید؟ البته خرسندیم که طی دو سال اخیر با اهتمام ویژه جناب دکتر علی نورزاد (معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور) که اصالتاً نوری بوده ولی بزرگ شده آمل هستند تعریض جاده هراز و همچنین محور آمل به چمستان شتابی مضاعف گرفته است هرچند که برخی نمایندگان مجلس بخواهند تسریع اخیر در اجرای این پروژه ها را به نام خود معرفی نمایند!

جناب آقای دکتر فیاضی؛

مجدانه از شما انتظار میرود رفتاری از خود بروز ندهید که خدای ناکرده نشانی از عوامفریبی در آن مشاهده گردد بلکه پیشنهاد می شود به جای اینکه تلاش اصحاب رسانه را تحقیر نمائید بهتر است با تغییر رویه، از اهتمام و اقتدار اخیر دستگاه های قضائی، امنیتی و انتظامی در برخورد افتخارآمیز با این شرارت ها تشکر نمائید به امید آنکه این اقتدار پایدار بماند./ 

 

با سپاس و آرزوی توفیق روزافزون

رضا شیخ پور - روزنامه نگار و فعال مدنی

8 بهمن سال 1394

آخرین بار تغییر یافته پنج شنبه, 08 بهمن 1394 12:45

دیدگاه‌ها   

+3 # غلامی فعال سیاسی 1394-11-09 12:20
آقای شیخ پور شما در متن نگاشته خود اشرار و اراذلی که موجب آزردگی خاطر مازنی ها شده اند را صرفا متعلق به دیار نور دانستید و صرفا همانند اشتباه صدا و سیما شما هم تکرار اشتباه کردید و بدون آنکه بطور کامل از این موضوع اطلاع داشته باشید بر طبل انتقاد از نماینده شهر نور کوبیدید !!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
-1 # غلامی فعال سیاسی 1394-11-09 12:20
حضرتعالی در قلمتان بخوبی دیار پر افتخار نور را وصف کردید اما با زیرکی باز هم این دمل چرکین ( اراذل و اوباش در مازندران ) را به شهرستان نور ربط داده اید. بنده بعنوان یک شهروند نوری سعی می کنم این موارد مورد اشاره شما در مورد شهرستان نور را مغرضانه و یک طرفه تلقی نکنم اما به این حساب می گذارم که شما بعنوان یک فعال مدنی بی اطلاع از رویداد های تاریک اجتماعی در مازندران و بی اطلاع از وجود اراذل و ساختار شکنان اجتماعی و فرهنگی در بعضی شهر های شرق مازندران این چنین تنها مردمان دیار فرهنگ دوست نور را خطاب اعتراض خود قرار داده اید که پیشنهاد میکنم بعنوان یک فعال اجتماعی مدنی کمی آگاهی روزانه خود را در مورد اتفاقات ناشی وجود اراذل و اوباش در جاهای دیگر مازندران بیشتر کنید تا اینگونه نسنجیده دست به قلم نشوید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+4 # غلامی فعال سیاسی 1394-11-09 12:21
اما نکته جالب توجه در این بین حمله حضرتعالی به نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت بواسطه اعتراض ایشان به صدا و سیما را نمیدانم چگونه باید تفسیر کرد!!!! ظاهر امر شما برداشت درستی از مفهوم نامه نگاشته شده به صدا و سیما نداشتید و اینگونه تلقی کرده اید که از اراذل و اوباش به نام مردم نور و چمستان حمایت شده است که اینگونه نیست و صرفا جهت اعتراض بر آوردن سلیقه ای نام شهر نور و چمستان و حذف نام شهر های دیگر مازندران (که بواسطه بی اطلاعی فعال مدنی همچون شما از این شهر ها ) در د بخش خبری بوده است. امید است با مطالعه دوباره و دقیق نامه نماینده نور و محمودآباد پی به اشتباه خود ببرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رضا شیخ پور 1394-11-10 19:15
جناب آقای غلامی گرامی
با سلام و تقدیم احترام؛
آنچه که فرمودید شاید شائبه ای باشد که ذهن برخی دیگر از شهروندان گرانقدر نوری را نیز بیازارد. به نحوی که طبق اطلاع واصله چهره ای فرهنگی به نام جناب محمدی نیز در فضای مجازی گلایه ای مطرح فرمودند. جهت شفافیت و روشنگری بیشتر، پاسخی که از طریق دوستان برای جناب محمدی ارسال کردم را خدمت شما نیز تقدیم می نمایم تا ابهامی باقی نماند؛
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # رضا شیخ پور 1394-11-10 19:17
به نام خدا
معلم گرامی، جناب آقای حسن محمدی
با سلام و تقدیم احترام
صبح امروز (10 بهمن 1394)، دوست بسیار عزیزی لطف فرمودند و مرقومه ای از حضرتعالی را برایم ارسال نمودند که ظاهراً در قالب آن، در فضای مجازی بنده را بابت نامه اخیرم خطاب به جناب فیاضی، مورد عتاب قرار داده اید! اصولاً تمایلی به مجادلات بی حاصل ندارم اما به سه دلیل اساسی پاسخی را تقدیم حضرتعالی می کنم؛ دلیل اول اینکه شرعاً و اخلاقاً پاسخ سلام، واجب است و دومین دلیل اینکه مخاطبم یک معلم و چهره ای فرهنگی است و اما دلیل سوم نیز به اصالت نوری اینجانب مرتبط می باشد. خرسندم که به عنوان یک شهروند نوری - آملی هیچگاه عِرق خود را نسبت به مردمان فرهیخته نور از دست نداده و بلکه همواره به اصالت خود نیز افتخار میکنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رضا شیخ پور 1394-11-10 19:19
ادامه (پاراگراف دوم):
فرموده اید که نامه اخیر، نوشتاری هدایت شده از جناح و کاندیدائی خاص بوده است! متعجب هستم که چگونه و بر مبنای چه شواهدی به چنین فرضیه ای رسیده اید! جالب اینکه تاکنون هیچ یک از کاندیداهای دوره دهم نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه نور و رویان و محمودآباد (به غیر از نماینده فعلی) را از نزدیک ملاقات نکرده ام چه رسد که بخواهم حامی یا منسوب به آن عزیزان باشم! جالبتر اینکه شورای محترم نگهبان به هیچیک از کاندیداهای منسوب به جبهه اصلاحات در آن حوزه انتخابیه اجازه ورود به عرصه انتخابات را نداده که شما بخواهید به چنین استنباطی برسید! هر چند امیدواریم با پیگیری های مؤثر ریاست محترم جمهور، شورای نگهبان نیز در این امر تجدیدنظر نماید تا شاهد رقابتی معنادار در 7 اسفند باشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رضا شیخ پور 1394-11-10 19:19
ادامه (پاراگراف سوم):
همانگونه که در نامه مزبور معروض گردید پدیده شرارت، دامن کل استان را گرفته و چه بسا سایر شهرهای مازندران وضعیت بغرنج تری داشته باشند ولی این دلیلی نمی شود که عشق و علاقه ام به سرزمین نور را نادیده بگیرم و نسبت به حیثیت زادگاه پدری و مادری ام بی تفاوت باشم و رفتار و عملکرد نماینده فعلی آن دیار در پارلمان را مورد نقادی قرار ندهم. البته نیک می دانید که در عصر شکل گیری دهکده جهانی که مرزهای جغرافیائی، برای گفت و گوی تمدنها برداشته شده لذا عصبیت های مذموم نسبت به شهر و دیار خود را نیز باید کنار بگذاریم و همزیستی مسالمت آمیز برای ارتقاء سطح فرهنگی را بیاموزیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # رضا شیخ پور 1394-11-10 19:21
ادامه (پاراگراف چهارم):
در قسمتی از مرقومه خود در باب جبهه پایداری و افراطی گری، اینگونه استدلال آورده اید که: «تندروی به معنای پایداری در هر جناحی مذموم است چه اصلاح طلب، چه اصولگرا».
جناب محمدی عزیز؛ مسلماً می دانید که چنین استدلالی پشتوانه علمی ندارد و جسارتاً مصداق بارز پوپولیسم است. اتفاقاً پایبندی به گفتمان فراگیر اصلاحات، نشانی از توجه ویژه به توسعه پایدار و رهائی انسان از بند بردگی است و چنانچه عینک تعصب و جانبداری را از چشم خود بردارید متوجه می شوید که آثاری از تندروی در نوشتار بنده رؤیت نمی شود.
مع الوصف از جنابتان که شخصیتی فرهنگی هستید بیش از سایر اقشار جامعه انتظار می رود که دشنه تهدید را در نیام بگذارید و به جای تقلا برای اخذ توبه نامه از منتقدان، منبعد با کسب اطلاعاتی دقیق تر نسبت به منتقدین، قضاوت فرمائید و ایضاً قلم خود را برده اصحاب قدرت نسازید و شمع مطالبه گری از حاکمان را همواره فروزان نگه دارید. وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ. /
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت