امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

فرافکنی شهردار آمل بابت حریم شهر آمل در جلسه شورای شهر / ضعف لابی گری و محرم ندانستن شورا مشکل ساز شد

دوشنبه, 07 تیر 1395 21:06 نوشته شده توسط  سرویس استانی
رای دادن به این مورد
(0 رای)

به گزارش خزر24 بعد از اعلام حریم و محدوده جدید شهر آمل و موفقیت شهرداری امام زاده عبدالله در بدست آوردن حریم جدید که شامل مساحت زیادی از حریم شهرداری آمل شد شورای شهر آمل در جلسه ای ویژه از شهردار آمل خواست تا توضیحات خود را ارائه کند.


در ابتدای جلسه مهندس تورنگ ریاست شورای شهر با اعلام اینکه حریم شهر آمل مورد تجاوز شهر امام زاده عبدالله قرار گرفته این جلسه فوری را تشکیل دادیم.تورنگ همچنین اظهار داشت:این بحران هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ شهرسازی به شهر ضربه می زند.بهمین دلیل تلاش می کنیم تا شنبه آینده جلسه ای را با فرماندار نماینده و امام جمعه شهر داشته باشیم.اینکه شهر امام زاده عبدالله بتواند حریم ما را بگیرد برای ما بسیار سنگین است.ما باید اینجا باهم صحبت بکنیم و اختلاف نظرها را کنار بگذاریم تا در جلسه با مدیران یک نظر داشته باشیم.
در ادامه تورنگ از امیرسلیمانی شهردار آمل خواست توضیحات لازم را ارائه کند.امیرسلیمانی از عقیلی نژاد معاونت فنی شهرداری  خواست تا توضیحات لازم را ارائه کند و مستندات خود را توضیح دهد.
عقیلی نژاد ضمن اعلام این موضوع که 750 هکتار با بخش امام زاده عبدالله تداخل داریم نامه ها و مستندات خود را ارائه داد.عقیلی نژاد توضیح داد و از نامه های مختلف خود در این جلسه رونمایی کرد که بارها با استانداری و وزارت راه و شهرسازی مکاتبه کرده و درخواست حفظ حریم کرده است.او در صحبت های خود بارها استانداری را به بی توجهی و حتی در مواردی عدم پاسخگویی متهم کرد.او حتی اعلام کرد که ما از شرکت کاله و دانشگاه شمال درخواست کردیم زیر مجموعه آمل باشند و نپذیرند که زیرمجموعه شهر امام زاده عبدالله شوند  و بار دیگر اعلام کرد اراده ای در مازندران برای اجرای اینکار نبود.
او همچنین اعلام کرد کار استانداری مازندران یکسویه بود و با قوانین مغایرت داشت.او گفت:آقای قربانیان و خانم احمدی از وزارت کشور نیز با استانداری مازندران تماس گرفتند و انتقاد کردند.
عقیلی نژاداعلام کرد وقتی کارشناسان وزارت کشور وارد آمل شدند و قرار بر این بود تا اصلاح صورت گیرد ولی استانداری عجله کرد و نامه رو به امام زاده عبدالله ابلاغ کرد.
همچنین عقیلی نژاد در جلسه اعلام کرد:دوستان ما در وزارت کشور گفتند آقای دکتر یوسفیان اصرار دارند نامه حریم امام زاده عبدالله ابلاغ شود و حتی نامه ای به آقای امیری قائم مقام وزیر کشور زدند و کپی آن نامه را بزودی می گیریم .همچنین معاونت سیاسی نیز نامه ای زد و در خواست اعلام زودتر حریم شد و گفت ما در مازندران مشکلی نداریم و زودتر ابلاغ شود.
امیرسلیمانی با علام اینکه تمام تلاش های خود را بکار گرفتیم از عدم استقرار فرماندار مقتدر در طی این مسیر انتقاد کرد.همچنین اظهار کرد وقتی با آقای شفیع زاده فرماندار وقت صحبت کردیم ایشان گفتند ول کنید من یک یا دوماه بیشتر نیستم و قصد دارم بروم.فشارهای سیاسی و هجمه روانی شورای شهر امام زاده عبدالله موجب سکوت فرمانداری آمل شد.
او همچنین اعلام کرد از لابی های مختلف استفاده کردیم ولی فشارهایی که از آمل وارد شد مشکل ایجادکرد.ما اول باید از مواضع فرماندار آگاه شویم و در جلسات بعدی تصمیم بگیریم.ما قطعا از دیوان رای می گیریم.
علی قاسمی عضو شورا به نقل از رییس شورا اعلام کرد:در جلسه قبلی شما اظهار داشتید که با شهردار در این مورد صحبت داشتید و ایشان به شما گفتند نگران نباشید.
قطعا شهرهای امام زاده عبدالله و دابودشت نیز در حال دفاع از حریم خود بودند.شهردار امام زاده عبدالله و دابودشت بروز با شورای خود جلسه داشتند و کاملا هماهنگ بودند.
در طی این دو سه سال با اقای دکتر یوسفیان که همه اعتقاد داریم ایشان در کشور به لحاظ لابی گری حرف اول را می زند جلسه و رایزنی داشتید.
برای اقای دکتر یوسفیان تفاوتی ندارد چون همه این حوزه ها زیرمجموعه شهرستان آمل است.وقتی کسی از شما رجوع نکرد ولی شهرهای دیگر ارتباط بیشتری داشتند و مستندات خود را ارائه می کردند.
ما در این دو سال کاملا نامحرم بودیم.در جلسه ای که من بودم مدیرکل سیاسی وقت اقای حسن نژاد کاملا از ما دفاع کرد.چطور از ان جلسه صورتجلسه نداریم.
چرا از اعضای شورای شهر در جلسه ای که از وزارت کشور آمدند اعضای شورای شهر دعوت نشدند؟
حالا از ما می خواهند شکایت کتیم؟و اینکار را انجام خواهیم داد ولی حالا بعد از باخت و زمانیکه 10 تا 12 کیلومتر وارد حریم آمل شدند......
این پیگیری ها را همه انجام دادند وچه بسا نامه نگاری هایی بیشتر از ما صورت گرفت.
در ادامه امیرسلیمانی اختلافات بعضی از اعضای شورای شهر با نماینده را یکی از مشکلات اعلام کرد که با انتقاد بعضی از اعضای شورا قرار گرفت و تکذیب شد.و اعلام کرد که شورای امام زاده عبدالله یکدست با نماینده بودند.
نبی الله توسلی عضو دیگر شورا نیز این اظهارات را رد کرد و قاسمی نیز که به نظر می رسید مخاطب امیرسلیمانی در این مساله بود با رد این حرف اعلام کرد:برای نماینده احترام زیادی قائل است واگر کسی به فرد دیگری رای دهد دلیل بر اختلاف با نماینده نیست.
امیرسلیمانی گفت:ما تلاش خود را کردیم اگر دوستان می توانند به ما کمک کنند.چندین بار به تهران رفتم.
پژومان منشی اول هیات ریسه با تایید حرف های علی قاسمی اعلام کرد ما از بسیاری از نامه نگاری ها اطلاع نداشتیم و کسی به ما نگفت.
نبی اهل  توسلی نیز اعلام کرد:همه با یوسفیان کار کردند و فوقش یک نفر کار نکرد که آنهم دلیل بر اختلاف نیست.او در ادامه اظهار داشت کسی از ما نخواست بنده در یک جلسه از آقای قربانیان سوال کردم وایشان گفتند مشکل حریم حل خواهد شد نگران نباشید.
قاسمی نیز اعلام کرد:یوسفیان نماینده قدرتمندی است و برای او احترام زیادی قائل هستیم.اتفاقا ایشان دقبلا بیشتر در جلسات شورا شرکت می کرد می توانید سوابق را مطالعه کنید.
امیرسلیمانی یکبار دیگر فشارهای سیاسی را عامل اصلی این مساله اعلام کرد که توانسته مسائل فنی را نایده بگیرد و بار دیگر همه را به آرامش دعوت کرد و خواست به او کمک کنند.
ناییج نژاد عضو شورا با انتقاد از تورنگ گفت:4 روز گذشته آقای ابراهیم زاده قصد داشت در این مورد صحبت کند شما به دلیل کمبود وقت اجازه ندادید.
آقای تورنگ چرا رسانه ای نکردی؟چرا اقدامی صورت ندادید؟توپ را به زمین دیگران نندازید اول از ما باید شروع شود.
در پایان قرار شد شنبه جلسه ای با فراماندار و نماینده و امام جمعه داشته باشیم و با مسولین شهر هماهنگ شویم.


آخرین بار تغییر یافته سه شنبه, 08 تیر 1395 08:08

دیدگاه‌ها   

+106 # بیشمی 1395-04-08 11:20
مهندس تورنگ عزیز آیا ادبیات متن واقعا به زبان مبارک شماست باورش کمی مشکل از که ردیس گرانسگ امل با این قدمت ناریخی و فرهنگی از چنین ادبیاتی استفاده کرده باشد به جمله خود دقت کنید (( مهندس تورنگ ریاست شورای شهر با اعلام اینکه حریم شهر آمل مورد تجاوز شهر امام زاده عبدالله قرار گرفته این جلسه فوری را تشکیل دادیم.تورنگ همچنین اظهار داشت:این بحران هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ شهرسازی به شهر ضربه می زند.بهمین دلیل تلاش می کنیم تا شنبه آینده جلسه ای را با فرماندار نماینده و امام جمعه شهر داشته باشیم.اینکه شهر امام زاده عبدالله بتواند حریم ما را بگیرد برای ما بسیار سنگین است.))البته اگر این متن شما باشد می توان به سبک شما بلکه محکمتر به ان پاسخ داد . بخش 1 ادامه دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+124 # بیشمی 1395-04-08 11:23
بخش 2 ادامه انتظار از رئیس شورا شهرستان آمل بیشمی
. ولی فرهنگ شهرستان تاریخی امل زیر سوال است . و اما شما باید پاسخ دهید که به انصاف ؛ وجدان و قانون اعتقاد دارید یا خیر اگر رعایت قانون و عدالت تجاوز است ضایع نمودن حق مردم مظلوم و محروم امام زاده عبدالله (ع) در حوزه پارک ها و آرمسنان و معادن منطقه پس چیست . شما مارا می شناسید و هم ما شمارا به خوبی می شناسیم بهتر با ادبیات ضعیف شهر را متشنج نکنیم ما خود را از شهرستان آمل میدانیم و شخصا معتقد به شهرداری اقماری هستم . اقماری . می دانید که چیست . در صورتی که تفکر جزیره ای نباشد . فکر می کنم با مذاکره و تدبیر مشکل بهتر حل شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+120 # علی 1395-04-08 13:21
احسنت بر اعضای شورا شهر و شهر دار جوان امام زاده عبد الله(ع)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+57 # الغریق 1395-04-08 15:48
شورا امل . جلسه ای که من بودم مدیرکل سیاسی وقت اقای حسن نژاد کاملا از ما دفاع کرد.چطور از ان جلسه صورتجلسه نداریم.
در شهر امام زاده عبد الله از جلسه مذکور صورتجلسه داریم ولی در ان صورت جلسه چیزی که شما می گوید نیست می خواهید منتشر کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+117 # محمود 1395-04-09 20:09
احسنت بر بیشمی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+109 # k.k.ki. 1395-04-11 15:59
جلسه فوق العاده شورا امل با تیتر // حریم آمل کم شد مسئولین حرف تحویل مردم دادند/ در پاسخ باید گفت که خدا از بزرکی شما کم نکند . ولی پاسخ شهروندان امام زاده عبدالله به شما این است که زیاد سر و صدا نکنید . چون کار کاملا قانونی انجام شده و اگر قرار باشد که شما تهدید و تحریم کننید و تمام گزینه ها را روی میز داشته باشید ما میز مذاکره را ترک کرده و از سازمانهای بین المحلی تقاضا الحاق به شهرستان نور را خواهیم نمود چون هم منصف تر هستند و هم مرز مشترک ارام با انان داریم . و از این طریق به سایر مطالبات خود از قبیل ارامستان و پارک ها و معادن هم دست خواهیم یافتد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+101 # محمود 1395-04-12 18:01
احسنت بر شما جناب آقای احسان محمدی . که در تنویر افکار عمومی با این رسانه وزین کمک می نمیید اجر شما با آقا امام زاده عبد الله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+5 # دلسوز 1395-04-14 03:35
با سلام و احترام
خدمت اعضای محترم شورای شهر
واقعا در شهر آمل افراد متخصص وجود ندارن یک نفر چندین سال شسهردار باشد
واقعا کاهش حریم یعنی لکه ننگی بر عملکرد شورا
به عنوان شهروند آملی تقا ضا میکنم شهردار را تغییر دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت