امروز: یکشنبه 29 بهمن 1396 برابر با 18 فوریه 2018

ضرورت توجه شایسته به زیباسازی و سیمای شهری / یادداشتی از دکتر مسعود تسلیمی

  • سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

خزر24: مسعود تسلیمی:تدوین طرح جامع زیباسازی سیمای شهری با بهره گیری از نظرات کارشناسان، مشاوران و فعالان این عرصه ضرورت دارد که مدیریت شهری باید ورود کرده و با برنامه ریزی و نیازسنجی دقیق نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کند.

 

 انسان همواره به دنبال زیبایی است که شهرسازی مدرن نیازمند آن است تا جلوه های هنری و زیبایی بخش را در فضای شهری ایجاد کند.
زیباسازی و توجه به سیمای شهری از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار می باشد که توجه شایسته به آن می تواند دستاوردهای شایسته ای بر روی زندگی شهروندان عزیز داشته باشد.
ضرورت دارد به زیبایی شهری توجه و نگاه ویژه ای وجود داشته باشد که تحقق این امر در ترویج روحیه نشاط و شادابی شهروندان اثرگذاری والایی دارد.
مدیریت شهری وظیفه دارد تا شهر را به گونه ای مهیا کند که وقتی شهروندان و مسافران عزیز وارد شهر می شوند حس خوبی به آنان دست داده و فضای بصری موجود آرامش بخش آنان باشد.
توسعه گلکاری و درختکاری در فضای سبز موجود سطح شهر، رنگ آمیزی و نقاشی بر روی دیوارها، احداث المان های زیبا در خیابان ها، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی، نورپردازی های مدرن و ایجاد پارکهای تخصصی در محلات از جمله اموری است که باید به صورت جدی مورد توجه مجموعه مدیریت شهری باشد تا آملی زیبا داشته باشیم.
توجه به زیباسازی و سیمای شهری باید در تمام محلات سطح شهر صورت گیرد و برنامه ای باشد تا آحاد همشهریان عزیز حتی در مناطق محروم نیز از آن بهره مند باشند.
نیاز است فضای شهرمان را به گونه ای زیبا کنیم تا در کنار احساس خوبی که برای همشهریان عزیز ایجاد می شود، مسافرانی هم وارد شهر می شوند برایشان فضای خوبی فراهم کنیم که این امر حتی سبب اقامت بیشتر آنان در شهر شده و در کنار آن آورده اقتصادی بیشتری همراه خواهد داشت.
تدوین طرح جامع زیباسازی سیمای شهری با بهره گیری از نظرات کارشناسان، مشاوران و فعالان این عرصه ضرورت دارد که مدیریت شهری باید ورود کرده و با برنامه ریزی و نیازسنجی دقیق نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کند.

کمال

کد خبر: 2900

نوشتن دیدگاه

کاربر محترم خواهشا از نوشتن نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی خودداری نمایید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین اخبار

عضویت در خبرنامه سایت